گزارش سومین نمایشگاه گروهی تذهیب دختران شهمامه

سومین نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان دختران شهمامه به سرپرستی شکیلا عالمی از هنرمندان صاحب سبک در هنر تذهیب  برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی موسسه حقوقی آریانا ، نمایشگاه شهمامه عصر روز پنج شنبه ، دهم اسفند ماه 1402 با حضور هنرمندان ایرانی و افغانستانی و تعدادی از هنر دوستان و مسئولین از جمله دکتر علیرضا رجائی مشاور وزیر امور خارجه و رئیس موسسه مردم نهاد بین المللی شهر، سید عسگر موسوی  مشاور اسبق وزیر تحصیلات عالی افغانستان و استاد دانشگاه آکسفورد انگلستان ، سید مهدی موسوی مدیر عامل موسسه حقوقی آریانا  در مجموعه فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت.


در آیین گشایش این نمایشگاه که با اجرای صبرا قاسمی مجری توانمند افغانستانی در سالن خزر فرهنگسرای نیاوران آغاز شد، دکتر علیرضا رجائی، دکتر سید عسگر موسوی و همچنین سیدمهدی موسوی دقایقی برای حضار به ایراد سخن پرداختند.


اولین سخنران مراسم دکتر رجایی بودند که دقایقی را برای حضار به سخنرانی پرداختند.


سپس دکتر سید عسگر موسوی استاد دانشگاه آکسفورد درباره مسائل و مشکلات فرهنگی افغانستان صحبت هایی را ارائه کردند.نمایشگاه تذهیب دخترانه شهمامه - دکترسید عسگر موسوی

در ادامه سید مهدی موسوی ضمن تشکر از خانم شکیلا عالمی بابت این کار فرهنگی زیبا از و حدت و همدلی میان دو ملت سخن گفتند.


نمایشگاه تذهیب دخترانه شهمامه - سید مهدی موسوی


در خلال مراسم گروه موسیقی حبیب منصوری متشکل از هنرمندان خوش ذوق افغانستانی شامل سمیر ثاقب طبله نواز، معروف غلامی رباب نواز، و حبیب منصوری به عنوان خواننده و هارمونیه نواز، شور و شوق خاصی در سالن برپا داشتند.

گروه موسیقی حبیب منصوری

در پایان هنرمند ارزشمند خانم شکیلا عالمی ضمن تشکر از هنرمندان و هنردوستان، هدف خود از برگزاری این نمایشگاهها را نجات بانوان افغانستان در این شرایط سخت مشکلات فرهنگی و دعوت آنان به یادگیری هنر دانستند. و همچنین از همسر خود استاد محمدمهدی میرزایی درخواست داشتند تا دقایقی را برای حاضرین به ایراد سخن بپردازند.


نمایشگاه تذهیب دخترانه شهمامه - سرکار خانم شکیلا عالمی


در حاشیه این مراسم از کتاب "چارقد آبی" اثر زهرا طاهری نویسنده جوان و آینده دار ایرانی رونمایی شد.

رونمایی از کتاب چارقد آبی در نمایشگاه تذهیب شهمامه

از برکات و آثار این چنین نمایشگاه ها می توان به افزایش وحدت و همدلی میان دو کشور ایران و افغانستان اشاره داشت که به لحاظ فرهنگی، دینی و مذهبی مشترکات زیادی میان دو ملت ایران و افغانستان وجود دارد.


گزارش سومین نمایشگاه تذهیب دختران شهمامه

در این نمایشگاه از 40 اثر زیبا و فاخر هنر تذهیب که همگی توسط هنرمندان ایرانی و افغانستانی خلق شده اند ، رونمایی شده است. علاقه مندان به هنر میتوانند همه روزه تا تاریخ هجدهم اسفند ماه ، از ساعت 10 صبح الی 18 عصر در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران آثار هنری زیبای این هنرمندان را نظاره کنند.

گالری تصاویر سومین نمایشگاه گروهی تذهیب دختران شهمامه