صدور پاسپورت الکترونیکی افغانستان در سفارت تهران و مشهد

در خبر قبلی ( آخرین وضعیت صدور پاسپورت افغانستان در کنسولگری های تهران و مشهد ) توضیح دادیم که ، سرانجام پس از کش و قوس های فراوان و پس از آغاز روند صدور پاسپورت الکترونیکی برای فرزندان زیر 10 سال، هفته گذشته سفارت افغانستان در تهران اقدام به صدور پاسپورت برای بزرگسالان نمود که به دلیل ازدحام بیش از حد جمعیت و مشکلات فنی، این روند متوقف گردید . حالا بعد از یک هفته و با رفع مشکلات فنی این روند مجدداً آغاز گردید. در این مرحله علاوه بر فرزندان زیر 10 سال دانشجویانی که دارای تذکره الکترونیکی هستند باید مراجعه کنند.لطفاً فقط کسانی که دارای این مدارک هستند به سفارت افغانستان واقع در تهران و یا مشهد مراجعه کنند:
۱.دانشجویانی که تذکره الکترونیکی دارند، با ارائه اصل تذکره الکترونیکی و گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده توسط وزارت امور خارجه، و براساس نوبت از قبل تعیین شده توسط نمایندگان دانشجویان دانشگاه خود می توانند به سفارت مراجعه کنند.
۲.کسانی که فرزند زیر ده سال دارند، و والدین دارای مدارک معتبر اقامتی هستند و پدر پاسپورت و یا تذکره الکترونیکی دارند.
۳. کسانی که پاسپورتشان  مفقود و یا مخدوش شده است، و دارای تذکره الکترونیکی هستند ، می توانند همراه با نامه از پلیس گذرنامه و مهاجرت برای دریافت پاسپورت اقدام کنند.

در صورتی که مدارک بالا را دارید با انجام مراحل زیر میتوانید پاسپورتتان را دریافت کنید :
🔴 پر کردن فرم ثبت نام
🔴 رفتن به سفارت
🔴 انجام انگشت نگاری بایومتریک
🔴 پرداخت فیش 120 دلاری

افراد دیگری که مدارکشان ناقص است، و یا برگه تثبیت هویت و یا تذکره کاغذی دارند، فعلا به سفارت مراجعه نکنند. تا اطلاعیه بعدی صبر کنید. به مرور برای همه پاسپورت صادر خواهد شد.