نشست هم اندیشی پشتیبانی و حمایت از مواکب در اربعین حسینی (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه حقوقی آریانا، روز دوشنبه مورخ 1401/05/31  نشست مشترکی با فعالان اقتصادی اتباع افغانستانی به منظور پشتیبانی و حمایت از مواکب در برگزاری کنگره بزرگ اربعین حسینی با حضور دکتر صادق رضا دوست مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و معاونین این اداره، آقای منصور حاجی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران و معاونین ایشان، سیدمهدی موسوی مدیرعامل موسسه حقوقی آریانا و جمعی از فعالان اقتصادی اتباع افغانستانی مقیم استان تهران در محل اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور برگزار گردید.

اربعین اتباع

در ابتدای این جلسه منصور حاجی رئیس کارگروه پشتیبانی از مواکب اتباع خارجی گزارشی از نحوه ثبت نام اربعین حسینی (ع)  اتباع افغانستانی و کمک و حمایت بمنظور تهیه اقلام در طول مسیر جهت پذیرایی از زائران حسینی (ع) در حماسه بزرگ اربعین حسینی ارائه کردند.
در ادامه سردار رضا دوست مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به حاضرین در جلسه خیر مقدم گفتند و کنگره اربعین حسینی (ع) را یک رویداد و رخداد مهم دانستند و همین طور اظهار داشتند که فعالان اقتصادی می توانند با پشتیبانی خود در زمینه تامین ملزومات زائرین اباعبدالله الحسین (ع) از هموطنان خود در این امر بزرگ حمایت کنند. 
در این جلسه حاضرین به صورت خودجوش حمایت خود را برای تامین مایحتاج مواکب در طول مسیر و همچنین فراهم کردن امکانات برای زائران اتباع افغانستانی جهت برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع)  اعلام آمادگی نمودند.
حاضرین خواستار ثبت نام اتباع افغانستانی دارای سایر مدارک اقامتی علاوه بر دارندگان کارت آمایش و پاسپورت خانواری بودند و همینطور درخواست داشتند تا همانند عزیزان ایرانی در تمامی طول سال مانند اربعین حسینی (ع) بتوانند از عتبات عالیات زیارت کنند.
در آخر فعالان حوزه اقتصادی اتباع افغانستانی که تعداد بسیاری از آنان را موکلین موسسه حقوقی آریانا تشکیل می دادند، به بیان مسائل و دیدگاه ها، مشکلات و معضلات موجود در حوزه اتباع و مهاجرین افغانستانی پرداختند.
پس از بیان مشکلات و مسائل و دیدگاه ها توسط اتباع افغانستانی حاضر در جلسه، سردار رضا دوست قول مساعد برای پیگیری و حل مشکلات اتباع در آینده نزدیک دادند.
در صورت تداوم برگزاری این جلسات هم اندیشی شاهد تسریع و تسهیل در امور اتباع و مشکلات و موانع موجود در زندگی روزمره آنان خواهیم بود.